איך לפתור ממנים בחינם באמצעות ChatGPT?

סטודנטים באוניברסיטה הפתוחה שניסו להיעזר ב-ChatGPT כדי לפתור ממנים בחינם נתקלו בתופעה שהממנים שלהם נפסלו, הבודקים זיהו שמדובר בעבודה של ChatGPT ולכן פסלו את הממ"ן. כדי להימנע מתופעה זו במאמר זה נסביר איך לפתור ממ"נים בצורה טובה יותר.

בשלב הראשון כדי לפתור ממ"נים באמצעות ChatGPT צריך להירשם לצ'אט ג'יפיטי. אם אתם עדיין לא רשומים, יש בקישור הזה מדריך מצויין ופשוט להרשמה ל-ChatGPT. לאחר שנרשמתם תוכלו להמשיך לשלבים הבאים.

 

פתרון ממ"נים באמצעות ChatGPT – מה הטעות הנפוצה של הסטודנטים?

סטודנטים גילו ש-ChatGPT מסכים לדבר בעברית, אז הם חשבו שהם פשוט יזינו את שאלת הממ"ן לצ'אט והוא כבר יפתור להם את השאלה. הבעיה היא שצ'אט ג'יפיטי לא באמת טוב בעברית, וזה עובד לשני הכיוונים. קודם כל, הוא לא קורא טוב עברית, ולכן הוא לא מבין נכון את השאלה. לכן גם אם התשובה שלו היא נכונה, היא לא עבור השאלה ששאלתם (השאלה שהעתקתם מהממ"ן). זאת גם בדיוק הסיבה שלבודקי הממ"ן כל-כך קל לזהות שהסטודנט נעזר בצ'אט ג'יפיטי. המתרגל רואה שהתשובה היא בנושא הכללי של השאלה אך לא עונה לשאלה, ולכן הוא מבין ש-ChatGPT פשוט הבין מילות מפתח מתוך השאלה, אך לא את השאלה עצמה, ולכן ענה משהו כללי בנושא, אבל שלא עונה לשאלה.

כמו שצ'אט ג'יפיטי לא מבין כל-כך טוב עברית, הוא גם לא מתבטא כל-כך טוב בעברית, וזאת עוד סיבה שהתשובות שלו לא ברורות. אפילו אם תנסו לערוך את התשובות כדי שתהיינה בעברית הגיונית, הן מאבדות מהתוכן ולכן התשובה נשארת לא טובה.

 

אז מה הפתרון?

הפתרון הוא לתרגם עבור ChatGPT את השאלות, כך שהוא יבין אותן יותר טוב, וכך גם התשובות שתקבלו תהיינה יותר רלוונטיות. אל דאגה, אתם לא צריכים לתרגם בעצמכם לאנגלית. את התרגום לאנגלית עושים עם כלי התרגום באתר פרילנד, שמאפשר תרגום של טקסטים בחינם. נכון שאפשר להשתמש גם בגוגל-טרנסלייט אבל מניסיוננו התרגום של פרילנד יותר מדוייק ולכן מניב תוצאות יותר מתאימות. לאחר שתקבלו את השאלה המתורגמת לאנגלית, אתם יכולים להדביק אותה בצ'אט ג'י פי טי ולקבל תשובה באנגלית שתהיה יותר רלוונטית. את התשובה באנגלית אתם לוקחים חזרה לכלי התרגום של פרילנד, ומתרגמים אותה לעברית.

אם התשובות עדיין לא מספיק מדוייקות או לא מתאימות לחומר הנלמד, ייתכן שכדאי להיעזר בכותבים אנושיים מקצועיים שמכירים את חומר הלימוד בקורס הספציפי, כמו האקדמיק, שמתמחים בפתרון ממ"נים וכבר מכירים את רוב הקורסים בפתוחה. בהצלחה!

    צריכים עזרה? פנו אלינו: