סיכום מאמרים

צריכים עזרה בסיכום מאמרים? פשוט שלחו אלינו את המאמר שאתם רוצים לסכם:

  צריכים עזרה? פנו אלינו:

  מה זה סיכום מאמר?

  סיכום מאמר הוא טקסט שמציג את עיקרי הדברים במאמר, במטרה לאפשר לקורא להבין את עיקרי הדברים במאמר, מבלי לקרוא את המאמר במלואו. סיכום מאמר אינו העתקה או תרגום של משפטי מפתח או משפטים חשובים מתוך המאמר, אלא טקסט חדש שמסביר את הנושאים מתוך המאמר בצורה תמציתית וברורה.

  למה משמשים סיכומי מאמרים?

  סיכומי מאמרים משמשים לשימושים רבים ומגוונים. עבור סטודנטים, סיכומי מאמרים משמשים להתכוננות שוטפת על החומר הנלמד. כאשר ישנה קריאת חובה בקורס ולסטודנט אין זמן לקרוא את כל המאמרים בכל הקורסים במלואם, הסטודנטים מזמינים סיכומי מאמרים כדי להתכונן באופן שוטף לשיעורים. סיכומי מאמרים משמשים סטודנטים גם להכנה לבחינה, כיוון שהם עוזרים להבין את המאמרים טוב יותר מאשר קריאה של המקור באנגלית שלפעמים כתוב בשפה מייגעת ולא ברורה. סיכומי מאמרים משמשים סטודנטים גם לצורך כתיבת סקירות ספרות, ובמיוחד סקירות ספרות של עבודות סמינריוניות. הרבה יותר קל לכלול מאמר בסקירה, כשיש לנו סיכום שלו בעברית. סיכומי מאמרים משמשים סטודנטים גם לצורך פתרון מטלות ותרגילים המתבססים על המאמר. קל יותר להבין את המאמר כשיש סיכום שלו, ולכן קל יותר לכתובת את המטלה או התרגיל שמתבססים על המאמר. בנוסף, לפעמים המטלה עצמה היא לסכם את המאמר ואז הסיכום הוא המטלה עצמה.

  עבור אנשי מחקר, סיכומי מאמרים עוזרים לחוקרים וחוקרות בהתעדכנות שוטפת בתחום המחקר שלהם, ובכתיבת סקירות ספרות למאמרים האקדמיים. עבור מסטרנטים ודוקטורטים סיכומי מאמרים משמשים בעיקר בשלבי כתיבת סקירת הספרות לתזה או לדוקטורט.

  מה ההבדל בין סיכום מאמר לניתוח מאמר?

  סיכום מאמר כולל רק מידע מתוך המאמר, ואין בו אלמנטים של ניתוח של הכותב (כלומר, ניתוח שאינו מופיע במאמר), אינטגרציה עם מקורות מידע אחרים מחוץ למאמר, דעה של הכותב, הסקת מסקנות לגבי המאמר (כמובן, מלבד אלה שמופיעות כבר במאמר), מענה לשאלות לגבי המאמר, או יישום של הנאמר במאמר על מקרים אחרים וכיוצא באלה.

  לעומת זאת, כאשר ההנחיות כוללות גם מימד של ניתוח, כגון מענה על שאלות, הבעת דעה אישית, או כל סוג של ניתוח שלא מופיע כבר במאמר עצמו – מדובר בניתוח מאמר ולא בסיכום מאמר.

  מה זה סיכום מאמר אקדמי סטנדרטי? מה זה סיכום מאמר מורחב?

  סיכום מאמר אקדמי סטנדרטי מוגדר כסיכום בעברית בהיקף של 2-3 עמודים, בנוי לפי מבנה המאמר. מה הכוונה בנוי לפי מבנה המאמר? הכוונה היא שעבור כל פרק ראשי במאמר, יהיה גם פרק מקביל בסיכום. בדרך כלל, הדבר נכון גם לגבי פרקי משנה, אבל זה לא תמיד מתאפשר בגלל היקף הסיכום.

  סיכום מאמר מורחב הוא סיכום במבנה דומה, אבל בהיקף של 5-6 עמודים. מכיוון שהיקף הסיכום המורחב גדול יותר, בסיכום מורחב מבנה הסיכום בדרך כלל יהיה זהה למבנה המאמר גם לגבי פרקי משנה, כלומר – עבור כל פרק משנה במאמר בדרך כלל יהיה פרק משנה בסיכום. עם זאת, לעתים מבנה או היקף המאמר לא מאפשרים זאת, ובמקרים כאלה מבנה הסיכום יהיה זהה למבנה המאמר רק לגבי פרקים ראשיים ולא לגבי פרקים משניים, בדומה לסיכום רגיל.

  עמוד מוגדר כעמוד וורד בעל שוליים סטנדרטיים בגופן דוד 12 ברווח כפול עם רווח 6 נקודות בין פסקאות.